ثبت رکوردی تازه در تولید اسید استیک در پتروشیمی فن‌آوران

شرکت پتروشیمی فن‌آوران با نماد «شفن» در بازار سرمایه، با تولید حدود ۱۵ هزار تن اسید استیک در خرداد، رکوردی تازه‌ در حجم تولید این محصول باارزش از بدو راه‌اندازی مجتمع تاکنون ثبت کرد.

به گزارش شانا به‌نقل از پتروشیمی فن‌آوران، این رکورد تولید که همسو با تحقق شعار سال و سیاست افزایش تولید با توان مهندسان و متخصصان شرکت به ثبت رسیده است، می‌تواند افزون بر تحقق تولید با بیش از ظرفیت اسمی در شرکت پتروشیمی فن‌آوران و ثبت بالاترین حجم تولید اسیداستیک طی ۱۸ سال فعالیت مجتمع، سود قابل توجهی را نیز برای سهام‌داران «شفن» به ارمغان آورد.

واحد اسید استیک شرکت پتروشیمی فن‌آوران به‌منظور تولید سالانه ۱۵۰ هزار تن اسید استیک با خوراک سالانه ۸۲ هزار تن متانول و ۸۲ هزار تن گاز منوکسید کربن طراحی و اجرا شده است و این محصول باارزش افزون بر کاربرد در تولید وینیل استات مونومر، در فرایند تولید محصولاتی مانند عطر الیاف مصنوعی، منسوجات، جوهر رنگ، بطری نوشیدنی‌های مختلف، لاستیک، پلاستیک، سموم دفع آفات، چسب‌های‌ چوبی، فیلم‌های عکاسی و… نیز به‌ کار می‌رود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن