کارگران بزرگترین پالایشگاه اروپایی بریتیش پترولیوم اعتصاب کردند

اتحادیه‌های هلندی اعتصاب در پالایشگاه نفت شرکت بریتیش پترولیوم (BP) در روتردام را آغاز کردند و کارکنان تنها نواقصی را حل می‌کنند که تولید سوخت‌ها را هفته گذشته کاملا مختل کرده بود.

به گزارش بلومبرگ، نماینده اتحادیه سی‌ان‌وی واک‌منسن به بلومبرگ گفت: کارمندان بریتیش پترولیوم پس از نقصی که حل شد، در راه اندازی مجدد تولید واحدها همکاری نخواهند کرد. بریتیش پترولیوم اوایل هفته جاری اعلام کرده بود قصد دارد این پالایشگاه را مجددا راه اندازی کند.

پالایشگاه روتردام بریتیش پترولیوم، یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های نفت در اروپا بوده و در قلب قطب تجارت نفت اصلی این منطقه واقع شده است. این پالایشگاه هفته گذشته با اختلال در بخشی روبرو شده بود که برای فعالیت تاسیسات ضروری بود. پس از موج اعتصابات کارکنان پالایشگاه‌های فرانسه که باعث کمبود شدید در بازار دیزل شد، اختلالات پالایشگاهی به دقت رصد می‌شود. عرضه روسیه هم مایه نگرانی مانده است.

کارکنان بریتیش پترولیوم ابتدای هفته گذشته اعتصابی را آغاز کرده بودند که در آن تنها کارهای ضروری انجام می‌شد اما پس از این حادثه، اعتصاب آنها متوقف شد. اتحادیه‌ها پیش از این، مهلت ۲۳ نوامبر را برای حل اختلاف با بریتیش پترولیوم بر سر دستمزد، تعیین کرده بودند.

بخشی از این پالایشگاه که بزرگترین پالایشگاه نفت بریتیش پترولیوم در اروپاست، از سپتامبر در دست تعمیرات بوده و راه اندازی مجدد حداقل یکی از واحدهای آن طبق برنامه پیش نرفته است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن