یک شرکت هواپیمایی قبل از پرواز مسافران خود را وزن می‌کند

شرکت هواپیمایی ملی نیوزیلند اجرای طرحی را آغاز کرده است که در چارچوب آن مسافران پروازهای بین‌المللی را پیش از سوار شدن به هواپیما وزن می‌کند.

به گزارش «انرژی امروز» از یورو نیوز، ایرنیوزیلند اعلام کرده است که در این طرح یک ماهه حدود ۱۰ هزار مسافر بین‌المللی را با ترازو وزن خواهد کرد تا به این ترتیب خلبانان این شرکت پیش از برخاستن از زمین تصور دقیق‌تری از وزن و توازن وزنی هواپیما داشته باشند.

شرکت هواپیمایی ملی نیوزیلند تاکید کرده است وزنی را که ترازو برای هر مسافر نشان می‌دهد در اختیار دیگران قرار نخواهد گرفت و وزن هر مسافر هم در جایی به نمایش درنخواهد آمد.

اداره هوانوردی غیرنظامی نیوزیلند در دستورالعمل خود به «ایر نیوزیلند» بر لزوم تعیین وزن همه چمدان‌ها، کیف‌های کوچک و حتی وعده‌های غذایی که در طول پرواز سرو خواهند شد تاکید کرده است. بنا به دستورالعمل این اداره «ایر نیوزیلند» برای تخمین وزن مسافران دو راه حل دارد.

یکی از راه‌حل‌ها انجام طرحی موقت مشابه آنچه اکنون شرکت هواپیمایی نیوزیلند انجام می‌دهد است. راه‌حل دیگر پذیرش وزن معیار مسافران است که اداره هوانوردی غیرنظامی نیوزیلند تعیین می‌کند.

این نهاد هم‌اکنون وزن هر مسافر را به همراه کیف و چمدان کوچکی که در داخل هواپیما به همراه خواهد داشت ۸۶ کیلوگرم تخمین می‌زند. این رقم تا پیش از سال ۲۰۰۴ میلادی ۷۷ کیلوگرم بود.

تصمیم «ایر نیوزیلند» برای وزن کردن مسافران در چهارچوب یک طرح یک ماهه در حالی اتخاذ شده که داده‌های بخش بهداشت و سلامت این کشور نشان می‌دهد که وزن شهروندان نیوزیلندی به طور میانگین رو به افزایش است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن