اتمام پروژه ساخت رادار لرستان تا بهمن‌ماه سال جاری

رئیس سازمان هواشناسی کشور از اتمام پروژه ساخت رادار لرستان و بهره‌برداری از این پروژه تا ۲۲ بهمن سال جاری خبر داد.

به گزارش «انرژی امروز» از وزارت راه و شهرسازی، سحر تاجبخش، معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواشناسی کشور به همراه محمدناصر هاشمی، معاون توسعه مدیریت و منابع و عبدالرسول حسن پور، مدیر کل حوزه ریاست سازمان از پروژه رادار هواشناسی لرستان در ارتفاعات فرح‌کش خرم آباد بازدید و با معاون عمرانی استانداری لرستان و مدیر کل هواشناسی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس سازمان هواشناسی کشور در این بازدید از نیاز به ۱۶ رادار هواشناسی در سطح کشور خبر داد و گفت: لرستان به دلیل قرار گرفتن در زاگرس مرکزی و شرایط خاص آب و هوایی در اولویت نصب و راه اندازی رادار قرار دارد.

وی افزود: این پروژه در سال ۱۴۰۱ با اعتباری بالغ بر ۱۰۵ میلیارد ریال آغاز و تا کنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در صورت تخصیص اعتبار استانی تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ به بهره‌برداری خواهد رسید.

در ادامه این جلسه نیز مدیر کل هواشناسی لرستان گزارشی از روند پیشرفت فیزیکی پروژه ارائه داد و  خواستار تخصیص اعتبار جهت اتمام تکمیل پروژه شد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن