صدور مجوز انتشار ۳۰هزارمیلیارد تومان اوراق مشارکت طرح‌های آبی برای دولت

دولت مجاز به انتشار مبلغ ۳۰ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت جهت احداث و تکمیل طرح‌های نیمه تمام آبی کشور شد.

به گزارش «انرژی امروز» از خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس دولت را مجاز کردند تا مبلغ ۳۰ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت جهت احداث و تکمیل طرح‌های نیمه تمام مرتبط با آب کشور با اولویت طرح‌های مرزی گرمسیری و سردسیری و طرحهای برق‌آبی، طرح‌های آبرسانی به شهرها و روستاها، طرح‌های ‌تأمین آب سیستان و بلوچستان و طرح‌های زودبازده مهار آب در اختیار شرکتهای وابسته و تابعه وزارت نیرو قرار دهد.

نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه، 24 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی ایرادات لایحه بودجه سال 1402 اعاده شده از شورای نگهبان با اصلاح بند (ی) تبصره (5) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

براساس  بند (ی) تبصره (6) اصلاح شده ماده واحده لایحه بودجه 1402؛ به دولت اجازه داده می‌شود تا سیصد هزار میلیارد (3۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰)ریال در سقف بند «ب» این تبصره، انواع اوراق مالی اسلامی ‌‌از جمله اسناد خزانه اسلامی ‌‌که منطبق بر قوانین و مقررات و در چهار‌چوب عقود اسلامی‌ باشد را منتشر و به ردیف درآمدی شماره ۳۱۰۱۰۸ جدول شماره (5) این قانون واریز کند. این اوراق با رعایت ماده (۳۰) قانون ‌برنامه ‌و ‌بودجه کشور پس از مبادله موافقتنامه با سازمان ‌برنامه و بودجه کشور جهت احداث و تکمیل طرحهای نیمه‌تمام مهار و ‌تأمین آب کشور با اولویت طرح‌های مرزی گرمسیری و سردسیری و طرحهای برق‌آبی، طرحهای آبرسانی به شهرها و روستاها، طرح‌های ‌تأمین آب سیستان و بلوچستان و طرح‌های زودبازده مهار آب در اختیار شرکتهای وابسته و تابعه وزارت نیرو قرار می‌گیرد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن