قطر برای ساخت ۱۸ کشتی حمل ال ان جی 6 میلیارد دلار هزینه می کند

شرکت «قطر انرژی» توافقی به ارزش ۶ میلیارد دلار با شرکت کشتی‌سازی دولتی چین برای ساخت ۱۸ کشتی حمل گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) امضا کرد.

به گزارش بلومبرگ، شرکت «قطر انرژی» در بیانیه‌ای اعلام کرد این شرکت کشتی سازی، کشتی‌های ال‌ان‌جی فوق مدرن در اندازه کیو سی مکس را خواهد ساخت. هشت کشتی در سال‌های ۲۰۲۸ و ۲۰۲۹ تحویل داده خواهند شد و ۱۰ کشتی در سال‌های ۲۰۳۰ و ۲۰۳۱ تحویل داده می‌شوند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پروژه «نورت فیلد وست»، به پروژه‌های فعلی «نورت فیلد ایست» و «نورت فیلد ساوت» اضافه می‌شود و این سه پروژه توسعه، ظرفیت تولید سالانه ال‌ان‌جی قطر را از ۷۷ میلیون تن فعلی، به ۱۴۲ میلیون تن پایان دهه جاری خواهند رساند.

قطر با برنامه‌ای که برای افزایش ظرفیت تولید سالانه ال‌ان‌جی از ۷۷ میلیون تن فعلی، به ۱۴۲ میلیون تن دنبال می‌کند، به کشتی‌های ال‌ان‌جی بیشتری نیاز دارد. این شرکت در ماه گذشته، توافقی را برای اجاره ۱۹ کشتی امضا کرد. با قرارداد اخیر، تعداد کشتی‌های تحت توافق‌های کرایه بلندمدت، به ۱۰۴ کشتی می‌رسد که قطر برای صادرات ذخایر عظیم گاز خود، از آنها استفاده خواهد کرد.

در حالی که آمریکا در اوایل سال میلادی جاری، تصویب مجوزهای پروژه‌های جدید صادرات ال‌ان‌جی را متوقف کرد و ابهاماتی را درباره چشم انداز عرضه از این کشور از اواخر دهه ۲۰۲۰ به بعد ایجاد کرد، قطر در حال پیشبرد برنامه‌های توسعه ظرفیت تولید خود بوده و با امضای قراردادهای اجاره کشتی‌های جدید، می‌تواند در اواخر دهه جاری، دوباره به بزرگترین کشور صادرکننده ال‌ان‌جی تبدیل شود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن