ژاپن: درصورت تشدید تنش در خاورمیانه ۲۴۰ روز ذخیره نفت داریم

پالایشگاه‌های نفت ژاپن انتظار ندارند تامین نفت آنها از خاورمیانه مختل شود اما در صورت بروز شرایط اضطراری، از ذخایر کشور استفاده خواهند کرد تا از تامین با ثبات نفت، مطمئن شوند.

به گزارش رویترز، شونیچی کیتو، رئیس انجمن نفت ژاپن در یک کنفرانس خبری درباره تاثیر پاسخ ایران به حمله رژیم صهیونیستی گفت: تصور نمی‌کنیم در حال حاضر، هیچ مانعی برای تامین نفت برای ژاپن وجود داشته باشد.

کیتو خاطرنشان کرد اگر قرار بود این رویارویی شدت بگیرد و بر کل خاورمیانه تاثیر بگذارد، در این صورت، یک مشکل جدی ایجاد می‌کرد. وی گفت: در صورت بروز هرگونه اختلال در عرضه نفت، مهم است که با استفاده منعطف از ذخایر نفت و اطمینان از مختل نشدن تامین نفت، آماده باشیم.

رئیس انجمن نفت ژاپن اعلام کرد بخش‌های دولتی و خصوصی ژاپن، مجموعا ۲۴۰ روز ذخیره نفت دارند.

پس از اینکه ایران اعلام کرد پاسخ به حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی ایران در دمشق یک عملیات محدود بوده است، قیمت نفت از ابتدای هفته جاری تاکنون، روند کاهشی پیدا کرد.

ژاپن بیش از ۹۵ درصد از نفت مورد نیاز خود را از خاورمیانه وارد می‌کند. اکثر پالایشگاه‌های ژاپنی به شکلی طراحی شده اند که مناسب پالایش نفت خاورمیانه هستند و سوئیچ به تامین کنندگان دیگر، راحت نخواهد بود.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن