شرکت مهندسی و توسعه گاز به‌دنبال ورود به عرصه «مینی‌ال‌ان‌جی»

شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران اعلام کرد که قصد ورود به عرصه مینی‌ال‌ان‌جی و دستیابی به فناوری این حوزه را دارد.

به گزارش «انرژی امروز» از شانا، رضا نوشادی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، محسن مظلوم فارسی‌باف، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران و هیئت همراه با حضور در واحد تولید ال‌ان‌جی و هلیوم شرکت امین‌فناور شریف از روند فعالیت این کارخانه بازدید کردند و با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در این واحد صنعتی آشنا شدند.

براساس این گزارش، شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران همسو با رسالت خود در دستیابی به فناوری‌های مورد نیاز صنعت گاز کشور، قصد ورود به عرصه مینی‌ال‌ان‌جی را دارد؛ از این رو ارزیابی ظرفیت‌ شرکت‌های توانمند این حوزه را در دستور کار قرار داده است.

اکنون اهمیت دستیابی به فناوری ال‌ان‌جی با توجه به جایگاه این فناوری در عرصه تجارت جهانی گاز افزایش یافته و در زمینه مینی‌ال‌ان‌جی نیز کاربردهای داخلی مدنظر است، به این صورت که در فصول گرم سال وقتی نیازهای خانگی کمتر است، صنایع با بهره‌گیری از این فناوری، گاز را ذخیره می‌کنند تا از آن در فصل سرد استفاده کنند.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن